לתרבות ארגונית, לתקשורת בינאישית ולניהול משברים

סדנאות למערכת החינוך

ניהול קונפליקטים

מדובר בהשתלמות ייחודית אשר מעבירה באופן אינטראקטיבי ואטרקטיבי, סוגיות ודילמות מתחומי ניהול קונפליקטים בסביבת בית הספר תוך התבססות על תיאוריות מתקדמות מעולמות הפסיכולוגיה החברתית, סוציולוגיה, משפטים, עולם הגישור, תורת המשחקים, קבלת החלטות, מדע המדינה ויחסים בינלאומיים.

ההשתלמות מתבססת על מתווה אופק “בית חינוך כמשפחה”. פרקי הסדנא מגובים בטקסטים מהמקורות היהודיים – תנ”ך, תלמוד, ספרות מחשבה וכן בסיפורי קונפליקט בתולדות עם ישראל.

ההשתלמות מלווה בעבודה יישומית הנגזרת מהסביבה הבית ספרית, לאורך שלביה השונים, לצורך התנסות ופיתוח מיומנות אישית, מה שמעניק למשתתפי הסדנא תוכן מרתק עם ערך מוסף רב הן בהיבט הארגוני והן בהיבט האישי.

להורדת סילבוס ההשתלמות לחץ כאן.

חוסן והעצמה

מה מאפשר לילד לגדול ולהתפתח עם כישורי הסתגלות למצבים מורכבים וקשים, ואף לצאת מחוזק ומועצם ? מה מאפשר לילד לשאוף להצלחה ולמצויינות? מה מעודד אותו לחלום חלומות ולהגשימם?

מחקרים בתחומי הפסיכותרפיה מלמדים על קשר ישיר בין חוסן אישי, ויכולת התמודדות מיטבית עם משברים וקונפליקטים תוך אישיים. יתר על כן, המחקרים גם מלמדים על קשר ישיר בין רמת החוסן האישי, ורמת הקונפליקטים של האדם עם סביבתו.

מהו אפוא “חוסן” וכיצד בונים אותו? על כך בהשתלמות “חוסן והעצמה”.

להורדת סילבוס ההשתלמות לחץ כאן.