לתרבות ארגונית, לתקשורת בינאישית ולניהול משברים

הרצאות

מכון שילוב מציע סדרת הרצאות  מאתגרות ומגוונות לימי עיון והשתלמות, ומפגשי חברה וקהילה. ההרצאות משולבות בסרטונים, הפעלות, דיון ותרגול. ההרצאות מועברות על ידי עופר טהורי, מנהל המכון. להלן רשימת ההרצאות:

  •  ניהול קונפליקטים בדרך משלבת. ההרצאה מציעה דרך לניהול קונפליקטים בסביבת הפרט והקהילה על פי המודל המשלב  (win-win), תוך מבט אלטרנטיבי אל הקונפליקט (חשיבה “מחוץ מהקופסה”) ושימוש בתבניות חשיבה יצירתיות. להורדת סילבוס ההרצאה, לחץ כאן.
  • חוסן והעצמה.  החוסן האישי נבנה כבר בחודשיו הראשוניים של חיי האדם, ומלווה אותו לאורך כל חייו בהתמודדות מול משברים, ביצירת מוטיבציה להצלחה ומצויינות, בעבודה ובבניית משפחה. ההרצאה מהווה מבוא לעולם החוסן ומסבירה את חשיבות החוסן האישי ואת מרכיביו.
  • תקשורת מכילה. ההרצאה ממחישה כיצד סכסוכים ומחלוקות נוצרים עקב העדר הכלה, וכיצד מאידך, הכלה מאפשרת שקיפות בין הצדדים, בונה אמון ויחסים בינאישיים בריאים, תוך המשך דבקות באמונתו של כול אחד מהצדדים. להורדת סילבוס ההרצאה, לחץ כאן.
  • נרטיב זה כול הסיפור. הנרטיב תופס מקום מרכזי במכלול תחומי החיים – הטיפולי, הפלילי, המחקרי והגישורי. מטרת הנרטיב בסביבת הסכסוך, לסייע בתהליכי הפיוס ע”י בניית נרטיב משותף המורכב מתתי נרטיבים ואינטרסים משותפים. להורדת סילבוס ההרצאה, לחץ כאן.
  • כובעי המורה. בעידן הנוכחי שבו מעמדו של המורה נשחק לאורך שנים, התלמיד דעתן, נחוש ולא מקבל מרות, עומד על שלו ודורש תשובות לכול דבר. בעידן זה יש צורך במבט חדשני, יצירתי ולא שגרתי. צריך לצאת מתבניות החשיבה המסורתיות.  להורדת סילבוס ההרצאה, לחץ כאן.
  • כשגישור פוגש מסורת. ההרצאה עוסקת בשילוב שבין מודלים ותיאוריות מהעולם האקדמי-מחקרי, הטיפולי והפוליטי, עם מקורות מהמסורת היהודית. מושגים וערכים של הכלה, הקשבה, בקורת מכילה, ניהול משלב וניהול תחרותי, קיימים ומשולבים היטב במסורת היהודית. כל שצריך, הוא לעיין ולהביט בעדשה חדה ובהירה ודרך תבניות חשיבה לא שגרתיות. לעיון במאמרים שעוסקים בתחום, לחץ כאן.
  • תורת המשחקים. המודל התחרותי בניהול מו”מ, ובישוב סכסוכים ומשברים, מתבסס רבות על תורת המשחקים.
    מהו אפוא העולם של תורת המשחקים וכיצד הוא משרת את העוסקים במו”מ? כיצד תורת המשחקים מסייע לצדדים בקידום האינטרסים שלהם ומדוע הוא כה חשוב? על כך בהרצאת מבוא על הקסם המיוחד בתורת המשחקים ועל חשיבותו. להורדת סילבוס ההרצאה, לחץ כאן.